Depilacja laserowa – jak wybrać właściwy salon kosmetyczny

Depilacja laserowa staje się w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych zabiegów, które przeprowadzane są w salonach kosmetycznych. Oferta tego rodzaju zabiegów jest w dużych miastach ogromna. Jeżeli jesteśmy mieszkańcami Szczecina, możemy sprawdzić w internecie: depilacja laserowa – Szczecin, żeby się przekonać jak wiele placówek oferuje usługi trwałego usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa – jak wybrać najlepszy salon kosmetyczny?

W przypadku tak dużej liczby ofert powstaje pytanie o to jak wybrać salon, którego oferta spełni nasze oczekiwania. Czy należy kierować się wyłącznie ceną, czy istnieją także inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Ceny zabiegów są niewątpliwie ważną kwestią, równie ważna jest jednak jakość oferowanych usług. Dobrym sposobem na podjęcie decyzji jest skorzystanie z opinii osób, które wykonywały już zabiegi w danym salonie. Jeżeli mamy takich znajomych, koniecznie zapytajmy o ich wrażenia odnośnie danego salonu, obejrzyjmy efekty zabiegu.

Ważne jest, żeby salon kosmetyczny posiadał wykwalifikowany personel, który jest w stanie przeprowadzić zabieg na najwyższym poziomie. Warto zdawać sobie sprawę, że do zabiegów depilacji laserowej istnieje wiele przeciwwskazań. Koniecznym elementem usługi jest więc przeprowadzenie wywiadu. Nie każdy jest predysponowany do zabiegów depilacji laserem. Jeżeli niedawno się opalaliśmy, laser może spowodować podrażnienia i przebarwienia naszej skóry. Przyjmowanie niektórych leków jest czynnikiem, który dyskwalifikuje nas przynajmniej czasowo do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Przeprowadzenie wywiadu gwarantuje nam bezpieczeństwo.

Usta à la Angelina Jolie

Usta to najbardziej reprezentatywna część ludzkiej twarzy. To na nich skupiona jest uwaga w trakcie prowadzenia rozmowy, a przy dodatku odpowiedniego koloru potrafią one z daleka przyciągnąć wzrok mężczyzny. Nic, więc dziwnego w tym, że kobiety marzą o pięknych, zmysłowych i jędrnych ustach. A takie usta są już niestety coraz rzadziej spotykane. Czemu? Wiek, zmiany hormonalne, ekspozycja na działanie słońca, palenie papierosów – wszystkie te czynniki powodują nieuchronne starzenie się ust oraz ich okolic.

Na szczęście i w tej sytuacji możemy liczyć na osiągnięcia w dziedzinie kosmetologii, dzięki którym nie tylko chirurg plastyczny, ale i gabinet kosmetyczny – Warszawa może zaproponować „koło ratunkowe” dla naszych ust w postaci możliwości ich powiększenia oraz zmodelowania. Zabieg tego typu polega na wstrzyknięciu do czerwieni wargowej kwasu hialuronowego w żelowej formie. Dzięki temu skóra w miejscu dokonania iniekcji staje się bardziej wygładzona i nawilżona. Kontur ust ulega poprawie, stają się one większe i jędrniejsze. Dodatkowo towarzyszy temu widoczna redukcja ewentualnych zmarszczek zlokalizowanych w okolicy ust. Ze względu na to, że usta cechują się wyjątkową wrażliwością przed wykonaniem zabiegu ma miejsce znieczulenie obszaru, który będzie poddany modelowaniu. Sam zabieg trwa z reguły od kilkunastu do 30 minut w zależności od stosowanego poziomu intensywności „poprawek”. Bezpośrednio po zakończeniu procesu skóra ust może być lekko zaczerwieniona lub obrzęknięta. Jednak objawy te ustępują w ciągu kilku dni. Za to uzyskany efekt nie tylko jest widoczny od razu, ale i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy! Co ważne, by uzyskany rezultat końcowy był jak najlepszy konieczne jest zastosowanie się do zaleceń po zabiegowych. W ciągu kilku pierwszych godzin następujących po uzyskaniu „nowych” ust, ważne jest by ich nie dotykać oraz unikać nadmiernej ekspresji w ich obrębie. Podczas pierwszych 3-4 dni należy również unikać wystawiania się na nadmierne działanie ciepła czy promieni słonecznych (sauna, solarium).

Wypełnianie, modelowanie czy powiększanie ust to poważna decyzja. Dlatego dokonując wyboru gabinetu kosmetycznego, w którym poddasz się temu zabiegowi, warto odnieść się do opinii zamieszczonych w Internecie na temat danej lokalizacji. Przykładowo, jeśli interesuje Ciebie dobra kosmetyczka Warszawa, możesz znaleźć ją przy pomocy strony: http://swiaturody.com

Profesjonalne oczyszczanie twarzy

Głębokie oczyszczanie twarzy polega na złuszczeniu martwej warstwy rogowej naskórka. To także usuwanie ze skóry bakterii, zanieczyszczeń i łoju. Zabieg ten nie należy do działań przy codziennej pielęgnacji twarzy. Powinien być stosowany raz na jakiś czas. Częsta tak głęboka ingerencja w skórę może być niezdrowa. Dlatego należy w tym przypadku zachować zdrowy rozsądek i dostosować się do zaleceń specjalistki.

Oczywiście trzeba znaleźć kontakt do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Dużą pomocą w tym zakresie jest internet. Wpisanie frazy: gabinet kosmetyczny Kraków, pomoże odnaleźć ciekawe miejsca we wskazanej lokalizacji. Należy zatem wpisać swoje miejsce zamieszkania, aby znaleźć dobry salon kosmetyczny w okolicy.

Dobrze jest wykonywać profesjonalne oczyszczanie skóry twarzy, dekoltu i szyi regularnie, ale niezbyt często. Temu zabiegowi często towarzyszy masaż pobudzający mikrokrążenie w skórze, co ma ułatwić wchłanianie substancji odżywczych. Masaż oczyszczający powinien być wykonany wokół nosa i brody, ponieważ tam znajduje się najwięcej gruczołów produkujących sebum. Oczyszczanie twarzy owocowymi kwasami zaliczane jest do łagodnych zabiegów kosmetycznych. Najczęściej wykonuje się go dla wrażliwej lub trądzikowej cery. Taki peeling powoduje złuszczenie i oczyszczenie naskórka. Ma także działanie przeciwzapalne a skóra odzyskuje blask i elastyczność. Oczyszczanie twarzy to także jonofreza, czyli zabieg wykorzystujący pole elektryczne do wprowadzenia pod skórę leczniczych jonów. Jonofreza usuwa trądzik i blizny oraz zwęża rozszerzone naczynka. Zabieg zdecydowanie poprawia napięcie skóry.

Po wykonaniu zabiegów oczyszczających bardzo ważna jest pielęgnacja cery. Trzeba dokładnie stosować się do zaleceń kosmetyczki. Po oczyszczaniu twarzy należy przez pewien czas unikać słońca oraz ekstremalnych temperatur. Twarz należy przemywać wyciągiem z rumianka i używać kremów z wysokimi filtrami UVA ale nie mogą to być kosmetyki o silnym działaniu. Po paru dniach od zabiegu skóra jest odnowiona, czysta i zregenerowana. Zmarszczki się wygładzają a cera nabiera blasku. Warto zatem odwiedzić profesjonalny salon kosmetyczny, by znów cieszyć się młodzieńczym wyglądem.