Kosmetyczka z Kielc – laserowa depilacja nóg

Owłosione nogi u kobiet są dzisiaj odbierane za wyjątkowo nieestetyczne zaniedbanie i dlatego każda z pań czy tego chce czy nie, musi systematycznie przeprowadzać zabieg depilacji. Niestety domowe metody usuwania owłosienia charakteryzują się krótkotrwałym efektem, nierzadko powodują też ból i podrażnienie skóry. Pewnie dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na radykalny krok w postaci depilacji w salonie kosmetycznym przy pomocy lasera, czyli kosztowną serię zabiegów trwale usuwającą owłosienie.

Laserowa depilacja nie jest dla każdego!

Depilację laserową przeprowadza salon kosmetyczny, który posiada specjalny laser diodowy. Przy jego pomocy owłosioną skórę poddaje się działaniu wiązki światła. Dociera ona do cebulek włosowych zabarwionych melaniną i je niszczy, powstrzymując tym samym wzrost włosów. Niestety laser oddziałuje wyłącznie na włoski ciemne i u osób o jasnej, nieopalonej skórze. Dodatkowym ograniczeniem działania tej metody jest to, że zniszczeniu ulegają wyłącznie cebulki włosów będących w fazie wzrostu (tzw. fazie anagenu), czyli około 30 % wszystkich cebulek. Pozostałe włosy będące w fazie katagenu i telogenu zostaną więc przez laser nienaruszone, zaś sam zabieg w celu usunięcia całego owłosienia należy powtórzyć kilkukrotnie co kilka tygodni. Biorąc pod uwagę, że koszt jednego zabiegu obejmującego obie łydki wynosi kilkaset złotych, trwałe usunięcie całego owłosienia z tych części ciała wiąże się z całkiem sporym wydatkiem. Warto także wiedzieć, że istnieje cały szereg dodatkowych przeciwwskazań do wykonania zabiegu m. in. ciąża i okres karmienia piersią, zażywanie pewnych leków i ziół, a także niektóre choroby np. łuszczyca >>{https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81uszczyca}.

Korzyści z laserowej depilacji nóg

Laserem można tak naprawdę usunąć włoski z różnych części ciała, jednak to nogi są najczęściej poddawane zabiegowi, ponieważ ich depilacja metodami tradycyjnymi sprawia najwięcej kłopotów. Z kolei użycie lasera na tak dużej powierzchni skóry wymaga większych nakładów finansowych, co jest sporą przeszkodą dla wielu kobiet. Jeśli ktoś jednak zdecyduje się na zabieg u dobrej kosmetyczki w Kielcach >>{https://swiaturody.com/kielce,kosmetyczka,9.html}, dysponującej nowoczesnym sprzętem, może liczyć na szereg korzyści:

1. Kompletna seria zabiegów pozwala zapomnieć o depilacji przez następnych kilka lat – średnio trwałość zabiegu szacuje się na 2- 5 lat!

2. W okresie między kolejnymi zabiegami włosków jest coraz mniej, dlatego już po pierwszej wizycie w gabinecie można ograniczyć depilację metodami tradycyjnymi.

3. Postępując po zabiegu zgodnie ze wskazówkami kosmetyczki (np. rezygnacja z opalania przez 2 tygodnie), można uniknąć podrażnień typowych dla innych metod depilacji. Naturalny obrzęk występuje tylko tuż po zabiegu i samoistnie ustępuje w ciągu kilku godzin. Koniec z krostkami, zadrapaniami i przesuszoną skórą!

4. Depilacja laserem usuwa nawet wrośnięte włoski i nie dopuszcza do powstawania tego problemu. Czy warto więc wydać pieniądze na depilację laserową? Wydaje się, że tak, pod warunkiem, że spełnia się wymagania do zabiegu. Dla blondynek inwestycja będzie niestety wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *